Yüz İnceltme Botoksu (Diş Sıkma )

0 113

 

Dişlerini istemsiz olarak aşırı şekilde sıkma ve gıcırdatma sorunları Bruksizm olarak adlandırılır. Bu sorunu yaşayan kişiler, uyanık olduğu zamanlarda istemsiz olarak dişlerini sıkabilirler. Ayrıca uyku esnasında da dişlerini sıkarak uyku bruksizmi sorunu yaşarlar. Bruksizm sorunu görülen kişilerde solunum duraksaması ve horlama gibi sorunlar da baş gösterir. Hafif derecede seyreden bruksizm için tedaviye gerek yoktur. Ancak diş sıkma şikâyeti çok olan kişilerde diş eti, çene ve eklem rahatsızlıkları da görüldüğü için yüz inceltme botoksu (diş sıkma ) tedavisinin mutlaka uygulanması gerekir. Peki, diş sıkma botoksu nedir?

 

Yüz İnceltme Botoksu Ne Demektir?

 

Diş sıkma ve gıcırdatma sorunu yaşayan kişiler, bruksizm ile beraber diğer sorunların da yaşanmasına neden olur. Buriksizm ile beraber diş ağrısı, diş minelerinin aşınması, dişlerin kırılması gibi sorunlar görülebilir. Bu belirtilerden herhangi birini yaşadığınız anda mutlaka doktora görünmeniz ve yüz inceltme botoksu (diş sıkma ) tedavisi hakkında bilgi almanız gerekir. Bu tedavi ile sorununuzdan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

 

Botoks, tıp alanında yalnızca estetik amaçlı olarak uygulanmaz. Bunlardan biri olan yüz inceltme botoksu (diş sıkma ) işlemi üst yüz bölgesi için uygulansa da, çene bölgesinde yaşanan sorunların çözümüne yönelik işlevler sunmaktadır. Çiğneme kasları çok fazla gelişen kişiler için ideal yöntemlerin başında gelir.

 

Yüz İnceltme Botoksu Nasıl Yapılır?

 

Çenenin yan kısımlarında yer alan ve çiğneme fonksiyonunu yerine getiren kaslar, dişlerin sıkılması ve gıcırdatılması nedeni ile normalden daha fazla gelişir. Bu nedenle de kişinin çenesi çok daha büyük bir görünüme sahip olur. Bu durum ayrıca sert bir ifade katmaktadır.

Kaslarda kalınlaşma meydana gelirken, çene kemiğinde de kalınlaşma görülebilmektedir. Bu gibi durumlarda, kasın yapışmış olduğu çene kemiğinin köşesi özel bir teknik ile tıraşlanarak inceltilir. Bu sayede ideal bir estetik görünüme sahip olunur.

 

Yüz İnceltme Botoksu Tedavisi Sonrası

 

Uygulama sonrasında 4 – 7 gün içerisinde işlem etkisini göstermeye başlar. Uzun vadeli bir çözüm uygulaması olan çene botoksu 6 ayda bir tekrarlanmalıdır. Bu sayede istenen görüntüye tam olarak kavuşmak mümkündür. En aktif olduğu süreler ise kişiden kişiye değişmektedir.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.