Piyasadaki Promosyon Kol Bandı Seçenekleri

Promosyonun pazarlama stratejisi olarak çok önemli bir yeri vardır

0 151

Promosyon Kol Bandı Kullanım Alanları

Her şirket ve işletme için aylık ve yıllık olarak hazırlanan ve bir kenarda tutulan bir reklam bütçesi vardır. Reklam bütçelerinin bir kısmı televizyon, dergi, gazete ve internet gibi görsel mecralara aktarılmaktadır. Ancak bununla yetinmek istemeyen ve marka değerini sokaklara, halk arasına konumlandırma talebinde bulunan tüm yetkililer ürünlerinin adını üst seviyelere taşıyacak olan promosyon kol bandı yaptırarak tam olarak arzu ettikleri satış grafiğini yakalayabilmektedir. Kullanım alanlarının son derece geniş ve bir o kadar da kamuya açık olması adeta ”yürüyen reklam” teorisinin gerçekliğine işaret etmektedir.

Son on yılda Türkiye’de spor salonlarında yüzde üç yüz kapsamında bir artış gözlemlenmektedir. Spor salonlarında kaydı bulunan tüm sportif bireylerin vazgeçilmez aksesuarları arasında gösterilen kol bantları bu sayede sadece saatler içerisinde dahi onlarca insana ulaşmaktadır. Bununla birlikte açık alanlarda aktif olarak spor yapmakta olan kişilere de dağıtılmakta olan promosyon kol bandı ürünleri çok kısa bir süre zarfında hem ürün tanıtımı hem de marka duyurusu bakımından istenilen etkilere açık hale gelmektedir.

Promosyon olarak üretilen ve dağıtımı ücretsiz olarak gerçekleştirilen kol bantları son beş yıl içerisinde giderek artan bir ivme ve sipariş temposu ile birlikte potansiyel müşteri kitlesinde hatırı sayılı bir sayıya ulaşmaktadır Aynı zamanda spor giyinen bireyler için başlı başına bir aksesuar olarak değerlendirilmesi de bu ürüne yapılacak reklam yatırımlarının yüksek seviyelere çıkmasına birinci dereceden etki etmektedir.

Promosyon Kol Bandı Ürünlerinin Genel Özellikleri

Hem erkekler hem de bayanlar tarafından aksesuar ve de ter bandı olarak kullanılan promosyon kol bandı ürünlerinin ilk önemli özelliği birçok renk seçeneğini bünyesinde barındırmasıdır. Bayanlar için kırmızı, turuncu ve sarı gibi canlı renkler ön planda tutulurken erkekler için en çok tercih edilen renk mavi ve siyah olmaktadır. Bu bantların tamamen esnek bir yapıda olması ve kolay temizleniyor olması da potansiyel müşteriler için bir diğer tercih sebebi olarak nitelendirilmektedir. Çift katlı olması ise ayrı bir kullanım kolaylığı ve konforu oluşturmaktadır. Nakışlı olan ürünler promosyon olarak değerlendirilmeye çok açıktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.