George Soros Bitcoin Hakkında Fikrini Değiştirdi mi?

0 149

George Soros bitcoin ve kripto para yatırımı ve ticareti yapmaya başlıyor.

Dünya üzerindeki gizemli el olarak bilinen George Soros, bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım için kolları sıvadı. Macar-Amerikan yatırımcı görünüşe kendi şirketi aracılığıyla kripto para ticareti işine girmeyi planlıyor.

George Soros Bitcoin Hakkında Fikrini Değiştirdi mi?

Soros’un sahibi olduğu Bloomberg’e göre, Soros Fon Yönetimi, son birkaç ayda kripto para ticareti yapmak için adımlar atmakta. Ancak bu tam açıklanmayan “konuyu bilen insanlar” konu hakkında yorum yapmıyor.

New York merkezli şirketten çıkan söylentilere dayanarak Soros’un bu konudaki yatırım hazırlığı 25 Ocak’ta Dünya Ekonomik Forumunda söylediği sözleri akıllara getiriyor:

“Büyümekte olan diktatörlüklerin bir maşa olarak kullanacağı kripto paralar sanıldığının aksine balondur”

Soros’un bu çıkışından sonra kripto para ödeme yöntemini kabul eden en büyük e-ticaret oluşumlarından overstock.com’un çoğunluk hissesini alması açıkçası biraz şaşırtmıştı. Ek olarak overstock’un planları arasında kripto para ticareti yapmakta var.

Soros’un Dünya Ekonomik Forumu’ndaki anti-kripto söyleminden sonra bu kadar hızlı bir dönüş yapmasını merak edenlerin sayısı hiç az değil.George Soros kripto para hakkında:

“Bitcoin bir para birimi değildir, çünkü bir para birimi günde% 25 oranında dalgalanırsa, örneğin işçilerin ücretlerinin ödenmesi imkansız hale gelebilir”

Soros, Birleşik Krallık’taki 1992 Kara Çarşamba olarak adlandırılan ekonomik krizde 10 milyar dolarlık Pound sterlin ile 1 milyar dolarlık kar elde etmişti. Konuyla alakalı Fransız mahkemesi Soros’u 10 yıl sonra suçlu buldu ve kendisine 2.2 milyon avro para cezası verdi.

Bununla birlikte, geçmişte finansal ilişkilerine bakılmaksızın, Soros’un şu anda kripto paralarla ilgilenmesi kurumsal açıdan yatırım yapacağının göstergesi olabilir. Soros yatırımlarıyla kripto para dünyasına hareketlilikte getirecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.