Diode Lazer Epilasyon

0 98

Teknolojik sistemlerin gelişmesi ile beraber sağlık alanında da gelişme sağlanmaktadır. Özellikle estetik cerrahi bölümünde birçok yeni yöntem geliştirilmiştir. Bunların başında da diode lazer epilasyon gelmektedir. Ütüleme de denilen bu yöntem son dönemlerde büyük ilgi görmektedir.

 

Ütüleme Lazer Epilasyon Ne Demektir?

 

Özellikle koyu tenli kişilerde büyük başarılar sağlayan diode lazer epilasyon ince ve açık renkli tüylerde de başarılı sonuçlar göstermektedir. Vücudun geniş alanına uygulanan bu yöntem birçok avantaj da sağlamaktadır. Genelde esmer tenli kişilere tavsiye edilen diode lazer epilasyon açık tenli kişilere de önerilmektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlayan bu yöntem kıl köklerini hedef almaktadır. Uygulamadan hemen sonra kıllar kaybolmaz. 1 ya da 2 hafta sonra kıllardan kurtulabilirsiniz. Bu aşamada hafif bir dokunuş ile tüyler dökülmektedir.

 

Ütüleme Lazer Nasıl Yapılır?

 

Diode lazer işleminde 800 ile 810 nanometre dalga boyu kullanılmaktadır. Cildin daha derin noktalarına inilebilen bu yöntem ile kolaylıkla istenen seviyeye nüfuz edilebilmektedir. Cildin daha alt katmanlarına ulaşabilen diode lazer işlemi esnasında herhangi bir acı hissi duyulmaz. İstenmeyen tüylerden pratik bir şekilde kurtulmayı sağlayan bu yöntem ile konforun farkına varacaksınız. Sık atışlar ile kılların folikülü yavaş bir şekilde ısıtılmaktadır.

 

Atış aralarında hızlı bir şekilde soğuyan epidermis kontak soğuma etkisi ile deriye zarar vermeden işlemi yürütmektedir. Masaj rahatlığında sunulan uygulamada yanık riski de yoktur. Hızlı bir şekilde uygulanan işlemler seansların çok çabuk bitmesini sağlamaktadır. Deri kısmı çok az seviyede etkilendiği için işlemi sonrasında güneşten korunmanıza gerek kalmıyor. Her mevsim rahatlıkla uygulanan diode lazer çok popüler olmuştur. Başarılı işlem sayımızın artması ile görülen ilgi de artmaktadır. Bu yönteme bu kadar ilgi olmasının nedenlerinin başında sağladığı faydalar vardır.

 

Diode Lazer Yönteminin Avantajları

 

Diğer lazer uygulamalarının aksine daha derinlere kadar etki eden diode lazer yüksek dalga boyları ile etkisini artırır. Koyu tenli kişilerde başarılı sonuçlar gösteren diode lazer, açık tenli kişilere de uygulanabilmektedir. Güvenli bir şekilde cilde etki eden bu yöntem vücudun birçok alanına uygulanabilmesi ile ön plandadır. İstemediğiniz tüylerden kurtaran diode lazer acı hissi de vermez.

https://www.mayaestetik.com/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.