Bedrettin Ekdi: Ekonomiye Güvenin

0 372

 

Son zamanlarda ABD ile yaşanan ekonomik gerginlik sonucunda dolar ve Euro’nun bir hayli artış gösteresi ve bu artışın diğer piyasaları da olumsuz etkilemesi ekonomik anlamda Türkiye ‘yi bir hayli zarara sokmuştur. Bu durumun yegane nedeni ise siyasi ilişkilerin çevresidir. Halkın ve esnafın endişeli tavırları iş piyasasının sekteye uğraması kaçınılmaz ve korkulan en önemli olumsuz sonuçları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu konuda bazı kesim battık kaldık yorumları yaparken bazı kesimler ise Türkiye ekonomisinin sağlam ve güçlü olduğu kanısındadır. Bu konuda ekonomiye güvenen isimlerden birisi de başarılı iş adamı Bedrettin Ekdi olmuştur.

Başarılı İş Adamının Ekonomi Yorumu

Bedrettin Ekdi başarılı iş adamı ekonomimizin sağlam temeller üzerine kurulu olduğunu ve halkın devletin yanında olduktan sonra hiçbir zarar uğramayacağımızı belirtti. Ekdi oldukça zorlu yollardan geçerek bu günlere geldiğini belirtirken Türkiye ekonomisini de hayatına benzetti. Aslen Siirt’li bir ailenin çocuğu ve Ekdi aşiretinin başı olan Bedrettin Ekdi Türkiye’de farklı farklı birçok sektörde faaliyet göstermektedir. Ticaret sektörünün önde gelen isimlerinde birisi olan Ekdi aynı zamanda hayırsever duruşu ile kendinden söz ettirmiştir.

Hayırsever iş adamı

Ekonomik anlamda ülkemize katkılarının yanında hayırsever tavırlarıyla da kişilere olan tutumuyla da bir hayli önemli bir pozisyondadır. Özellikle eğitim alanında ünlü iş adamı Sakıp Sabancı’yı örnek aldığını belirterek ‘Ömrümün sonuna kadar eğitime destek vereceğim’ sözleri ile bu konudaki hassasiyetini belirtmiştir. Bedrettin Ekdi girmiş olduğu sektörler ve kurucusu ve yönetici olduğu onlarca şirket ile ülkenin istihdam açığına ve ekonomisine çok büyük faydaları vardır. Otomotiv sanayi, teknoloji sektörü av malzemeleri, konfeksiyon ve inşat gibi birçok sektörde göstermiş olduğu faaliyetler ile ekonomiye bir can suyu değerlendirmesi yapılabilir.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.