Balkanlara otobüs seferleri

0 151

 

Balkanlar ülke sınırlarımıza oldukça yakın bulunmaktadır. Mesafe olarak Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Macaristan gibi ülkelere otobüs yolculuğu yapmak ülke içindeki birçok şehre yolculuk yapmaktan çok daha yakın olmaktadır. Balkan ülkelerine yolculuk yapmak üzere otobüs bileti almak ve bu ülkeleri gezmek için tur düzenleyen çeşitli firmalar bulunmaktadır. Bu tur şirketlerinden biri ile rüya gibi bir Balkanlar turuna çıkabilirsiniz. Bu tatil turları otobüs ile yapıldığından fiyat olarak oldukça uygun olmaktadır.

Otobüsle Balkan turuna çıkmak isteyenlerin pek çok seçeneği bulunmakta ve bu seçenekler arasından birini tercih edebilmektedir. Balkanlara günübirlik otobüs seferleri ile Yunanistan veya Bulgaristan gibi ülkelere yolculuklar yapılabilmektedir. Gece saatlerinde yola çıkıp bu ülkelere gidip yine gece saatlerinde dönüş yapılmaktadır. Bu seferler özellikle hafta sonu yapılacak gezilerde çok tercih edilen turlar arasında yer almaktadır. Bu turlarda otobüs bileti   fiyatları oldukça uygun olarak ayarlanmaktadır. Balkan turlarında uçak yolculukları da tercih edilmektedir. Fakat yakın olması sebebiyle ve gezerken de otobüs ile gezilmesi sebebiyle bu turlar çok daha fazla tercih edilmektedir.

Balkanlara hafta sonu turlarının yanında yine otobüs ile büyük Balkanlar turu olarak adlandırılan ve 10 günden fazla süren turlar da yapılmaktadır. Bu turlarda otobüs bileti fiyatları biraz daha artmış olsa da uçak biletine göre çok çok ekonomik olmaktadır. Büyük Balkan turlarında gezilen ülke sayısı çok daha fazladır ve her ülke çok daha ayrıntılı bir şekilde gezilmektedir. Balkanlara yapılan turların dışında özellikle alışveriş için günlük Balkan ülkelerine gidip gelenler bulunmaktadır. Bu ülkelerde uygun fiyata alışverişlerini yapıp akşam ülkeye geri dönmektedirler. Bu yolculuk sırasında verilen otobüs bileti ücretleri yurtiçinde yapılan yolculuklardaki otobüs bileti fiyatlarına yakın olmaktadır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.